Kdo stojí za LaWooden?

Láďa

„Obyčejný kluk s velkou láskou ke dřevu“

Za značkou La Wooden stojím já, Láďa. Pocházím z malé vesničky Kuks, která je známá zejména díky barokní stavbě hospitálu. Od dětství mě velice přitahovalo umění, věnoval jsem se především kresbě a malbě. Nicméně po čase mě tyto zájmy přestaly naplňovat. Proto jsem hledal zálibu, která by mi vydržela napořád. A tak jsem si našel cestu ke dřevu.

Obrovskou inspirací mi už od mala byl můj děda a praděda. Oba byli kutilové srdcem i duší a při každé příležitosti jsem s nimi tvořil cokoli, k čemu mě pustili. Předali mi nespočet zkušeností, které jsem později objevoval víc a víc. Tyto zkušenosti jsem využil na výrobu mého úplně prvního stolu. Když jsem poznal, že to se mnou není tak úplně marné, začal jsem si hrát s frézkou. A tak to vše vlastně začalo. Nejprve jsem se naučil základy řezby. Nicméně po vytvoření několika sošek a drobností ze dřeva jsem se chtěl ubírat určitým směrem. A protože jsem chtěl vdechnout svým dřevěným výrobkům jistou eleganci, začal jsem si pohrávat s nápadem lampičky. Nebylo to vůbec jednoduché, a než jsem s realizací začal, uplynulo několik měsíců. Motivací mi ale bylo, že lépe zvýraznit krásu dřeva a sochy v mém měřítku asi nepůjde.

Od mé první zakázky uplynul už nějaký ten čas, ale radost a nadšení zákazníků, když poprvé vidí řezbu naživo, mě asi nikdy neomrzí. Neustále se snažím posouvat hranice svých možností a nové zakázky vnímám jako výzvu k dalšímu rozvoji.

Tak doufám, že jsou na mě dědové zeshora pyšní.

Napsali o mně

Sociální sítě