< Zpět na práci

Lampa s vyjícím vlkem

Specifikace produktu

Rozměr (VxŠ)35x30 cm
Váha (g)3000 g
Světelný zdroj12 V LED, teplá bílá
OvládáníDotykový senzor skrytý pod dřevem
Materiál podstavceZebrano
Materiál obručeBuk, ohýbaný
Materiál řezbyŠpaltovaný topol, ořech
Povrchová úpravaSměs přírodních olejů a vosků od Hermann Sachse

Informace z výroby

Na fotce vidíte, jak vypadala řezba po pár hodinách práce. Řezba je ze špaltovaného topolu, což je poměrně měkké dřevo. Protože se rádo odlamuje, řezbařilo se mi do něj hůře, nicméně všechna práce za to stála. Špaltování je k vidění na hlavě za okem v podobě černé čáry.

Detail podstavce z exotického zebrana, krásné dřevo se zlatavou barvou a úchvatnou kresbou. Svými pruhy připomíná zebru, z čehož vychází i jeho název. Pod různými úhly mění barvu, hází takzvaná zrcátka.

Galové si připevňovali na přilbu vlčí hlavu jako symbol mužnosti a síly. Píseň o Nibelunzích vypravuje příběh, v němž Germáni, rovněž za účelem nabytí síly, pojídali maso vlků. Hlavní bůh severského panteonu Ódin byl znázorňován s dvěma havrany a dvěma vlky. Hlava vlka byla v severní Germánii umisťována nad vchody domů jako kultovní prostředek (apotropaion), který měl stavení ochránit před zlými silami, čarami nebo kletbou. Ve starém Egyptě byl vlk spojován s kultem světla a slunce. Bylo to údajně pro jeho světélkující oči, které dokázaly protnout tmu.