< Zpět na práci

Lampa „Světlonoš“ no. 2

Specifikace produktu

Rozměr (VxŠ)35x30 cm
Váha (g)3000 g
Světelný zdroj12 V LED, teplá bílá
OvládáníDotykový senzor skrytý pod dřevem
Materiál podstavceAmerický ořech
Materiál obručeJasan, ohýbaný
Materiál řezbyAmerický ořech, buk
Povrchová úpravaSměs přírodních olejů a vosků od Hermann Sachse

Informace z výroby

Když vyrábím tuto lampičku se stromem uvnitř, vždy začínám tím, že si nakreslím náčrt stromu a pošlu ho zákazníkovi, aby mohl posoudit, zda se mu líbí. Jakmile mám jeho souhlas, používám náčrt jako šablonu pro výrobu a začnu vyřezávat dřevo podle něho. Náčrt je pro mě velmi důležitý, protože mi poskytuje přesnou představu o tom, jak by měl strom vypadat. Používám ho jako průvodce, abych vyřezal jednotlivé části stromu co nejvíce podle náčrtu. Snažím se dodržet každý detail a linii, aby byl výsledný produkt co nejvěrnější původnímu náčrtu.

Zde můžete vidět opracovaný kmen stromu, nejčastěji strom začínám vyříznutím základních částí. Ty následovně nahrubo opracuji aby na sebe pasovali a poté řezbu zdokonaluji. Napříkad koruna je nejdříve jen "obláček", který teprve když pasuje na kmen začínám opracovávat do finální podoby. Koruna je na výrobu asi časově nejnáročnější, každý lístek dělám zvlášť ručně.

Na tomto obrázku můžete vidět již téměř hotový strom, který jsem vyřezal z několika částí. Výroba takovéhoto stromu, složeného z více částí, je pro mě vždy výzvou. Větve musí na kmen pasovat, stejně tak jako koruna a to v přesném úhlu, aby strom vypadal co nejpřirozeněji. Při skládání stromu jsem použil dvousložkové epoxidové lepidlo, abych zajistil, že jednotlivé části budou držet pevně pohromadě. Poté jsem začal zdokonalovat detaily, aby řezba vypadala co nejvěrněji přírodnímu stromu.

Tento obrázek ukazuje kořeny stromu, které jsem se snažil co nejpřirozeněji ztvárnit. Aby kořeny vynikly více, rozhodl jsem se namořit podstavec do tmavší barvy. Po dokončení kořenů jsem se rozhodl pro tento jednoduchý trik, aby se kořeny více vynořily a vytvořily tak působivější efekt. Na všechny své výrobky používám přírodní směs olejů a vosků od značky Hermann Sachse, v tomto případě po zaschnutí mořidla olej Hartöl a po uschnutí vosk pro hedvábný lesk.